U rodziców w ogrodzie

ogród

 

Gorące i upalne dni zbliżają się wielkimi krokami. Ostatnie dwa – trzy tygodnie przynoszą nam coraz to piękniejszą pogodę. W taki czas grzechem byłoby spędzanie popołudnia w domu. Jeśli nie masz ochoty na dalekie, weekendowe wyjazdy, brak Ci pieniędzy bądź innych środków, warto choć na chwilę wybrać się na krótki spacer do pobliskiego parku. Albo tak jak ja – do pobliskiego ogrodu.

 

ogród

 

ogród

 

W miniony weekend postanowiłam odwiedzić rodziców. Nie posiadają oni domu z sadem, mają jednak wspaniałą działkę z mnóstwem niesamowitych i kolorowych roślin, które właśnie o tym czasie wyglądają najpiękniej!

 

ogród

 

Ogród wygląda niczym różnokolorowa łąka – z jednej strony zieleń, z innej fiolet czy róż. Kwiaty potrafią ułożyć się i rosnąć, tworząc zdumiewające kompozycje, ciesząc oko a nawet i inne zmysły!

 

natura

 

natura

 

Czas spędzany na świeżym powietrzu to dla mnie nie tylko odpoczynek, ale i możliwość przebywania z rodziną. Pomagam mamie w pieleniu grządek, tacie w przesadzaniu roślin, rozmawiamy, śmiejemy i relaksujemy się. Czas płynie wtedy jakoś tak wolniej. Niewykluczone, iż jest to zasługa pięknych roślin bądź ptaków, które za każdym razem grają dla nas wspaniały koncert. A może drzew ? Otaczają one teren i odgradzają nas od reszty świata, dając nam moment na refleksję i zadumę oraz prawdziwy relaks.

 

kwiaty

 

bliskość z naturą

 

ogród

 

ogród

 

ogród

 

kontakt z naturą

 

kontakt z naturą

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

4 komentarze na temat “U rodziców w ogrodzie