Szczotkowanie ciała na sucho – metoda na zdrowe i jędrne ciało

szczotkowanie ciała na sucho

Pierwszy raz o tym naturalnym sposobie dbania o kondycję naszej skóry (i nie tylko!) przeczytałam jakieś 2-3 lata temu. Mówiła o nim jedna z moich ulubionych YouTuberek – Nissiax83. Wtedy też zakupiłam szczotkę i wzięłam się do roboty. A na czym właściwie polega to całe szczotkowanie ciała na sucho i co nam to może dać?

 

szczotkowania ciała na sucho

 

Szczotkowanie ciała na sucho polega na wykonywaniu masażu naszego ciała za pomocą specjalnej szczotki. Masaż wykonujemy przy pomocy odpowiedniej techniki, której główną cechą jest przede wszystkim to, iż ruch musi się odbywać w kierunku naszego serca.

 

CO TO DAJE ?

 

Szczotkowanie na sucho ma za zadanie nie tylko poprawić wygląd naszej skóry. Odpowiednio zastosowany zabieg ma także ogromny wpływ na to, co dzieje się wewnątrz naszego organizmu, m.in.:

 

  1. Wspomaga układ limfatyczny i poprawia krążenie
  2. Usuwa toksyny z naszego organizmu
  3. Pomaga w usuwaniu pomarańczowej skórki
  4. Ujędrnia
  5. Poprawia wygląd naszej skóry
  6. Sprawia, że nasza skóra jest delikatna i miła w dotyku
  7. Redukuje obrzęki np. nóg (czytałam także, że ulepsza nawet pracę nerek!)
  8. Poprawia nasze samopoczucie
  9. Usuwa martwy naskórek (można stosować zamiast peelingu)

 

 

JAK, CZYM I KIEDY SZCZOTKOWAĆ?

 

Szczotek do tego zabiegu jest w Internecie cała masa. Najistotniejsze co należy wiedzieć, to fakt, że musi być ona z naturalnego włosia. Koszt takiej szczotki to waha się w okolicach  50 – 100 zł. Nie dużo, zważywszy na fakt, że odpowiednio zadbana może nam służyć na naprawdę długie, długie lata.

Szczotkujemy zawsze bez użycia balsamów czy olejów i zawsze na suchą skórę. Najlepiej wykonywać tę czynność z rana, jeśli jednak brakuje Ci czasu, możesz to robić w ciągu dnia, pamiętaj jednak, by było to tuż przed, a nie po kąpieli.

 

Ja sama rozpoczęłam szczotkowanie trochę „na dziko”. Po prostu zobaczyłam filmik, przeczytałam kilka artykułów i zaczęłam działać. Obecnie jestem po wnikliwym reaserchu Internetu – zobaczyłam sporo tutoriali i przeczytałam całą masę artykułów, które w obszerny sposób pokazują, jak naprawdę powinno się to robić. Właśnie teraz rozpoczynam nowy proces szczotkowania ciała, zgodnie z filmikami, do których linki przesyłam poniżej. O efektach na pewno Was zawiadomię!

 

Tutorial 1 – link

Tutorial 2 – link

Tutorial 3 – link

Tutotial 4 – link

Tutorial 5 – link

 

Szczotkowania ciała na sucho to wspaniały sposób na zdrowe ciało i piękny wygląd skóry. Jest nie tylko tani (wystarczy zakupić szczotkę a reszta to już nasza praca), ale i nie wymaga od nas dużego poświęcenia. Możemy to robić kilka razy w tygodniu po około 5 minut a nasze ciało na pewno się zmieni. Na sam efekt nie trzeba też czekać długo – jeśli będziesz szczotkować ciało codziennie to już po trzech miesiącach rezultaty powinny być widoczne.

 

Jeden komentarz na temat “Szczotkowanie ciała na sucho – metoda na zdrowe i jędrne ciało