Jesienna pielęgnacja skóry

jesienna pielęgnacja


Pierwszy dzień jesieni już dawno za nami co oznacza, że nie tylko możemy spodziewać się coraz chłodniejszych dni i mniej przyjaznej pogody, ale że czas najwyższy na wzmożoną pielęgnację naszej skóry. Ja co roku nieco zmieniam moje przyzwyczajenia z lata, by moja skóra była odpowiednio zadbana.

 

Jesień i zima to w naszym kraju czas nie tylko niskiej temperatury, ale od kilku lat w głównej mierze silnych wiatrów. Złe warunki pogodowe potrafią nam nie tylko skutecznie popsuć dobry humor, ale i negatywnie wpłynąć na naszą skórę.

 

Posiadam cerę tłustą, dlatego też mój tekst będzie dotyczył pielęgnacji tylko tego typu cery. A co robię, by moja skóra była zdrowa ?

 

 

jesienna pielęgnacja

 

 

PEELINGI

 

Choć peelingi staram się wykonywać przez cały rok, to nie ukrywam, że w sezonie jesienno – zimowym robię je zdecydowanie częściej. Głównie z bardzo prostej przyczyny – latem nie chce pozbyć się opalenizny 🙂 Nie uczęszczam na solarium i nie opalam się leżąc plackiem, mimo to nawet podczas zwykłych spacerów słońce potrafi nadać naszej skórze całkiem niezły wygląd.

 

Zazwyczaj stosuję naturalne peelingi np. z kawy czy z płatków owsianych. Tego roku planuję dodatkowo zakup peelingu z kwasami, który stosuje się znacznie częściej (w pierwszej fazie nawet codziennie!), ale i jego złuszczanie jest zdecydowanie głębsze.

 

 

 pielęgnacja skóry

 

 

dbanie o skórę

 

NAWILŻANIE

 

To tylko mit, że skóra tłusta nie potrzebuje nawilżenia. Właściwie potrzebuje jej jeszcze bardziej, bo gdy ją nadmiernie przesuszymy może zacząć produkować jeszcze więcej sebum.

Jesienią często przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach, a to poza warunkami atmosferycznymi, również może mieć wpływ na przesuszanie się naszej skóry. Warto więc zakupić odpowiedni krem.

 

 

jesienna pielęgnacja skóry

 

 

OLEJE I TŁUSTE KREMY

 

Wieczorem po kąpieli stosuję najczęściej tłusty krem albo olej (na ten moment kokosowy i arganowy). Może i nie wyglądam zbyt kusząco (szczerze? wyglądam jak świecąca się i naoliwiona żarówa :D), ale ma to zdecydowanie pozytywny wpływ na moją skórę. Jest odpowiednio nawilżona i nie przesusza się.

 

 

skóra jesienią

 

 

WITAMINA D

 

Czyli ta witamina, którą nasz organizm wydziela podczas ekspozycji na słońce. Chyba nie muszę pisać, że
w nadchodzącym okresie możemy cierpieć na jej niedobór. Możemy ją znaleźć w takich produktach jak ryby, wątróbka, jaja. Witaminę możesz także suplementować w postaci tabletek (tutaj warto wcześniej zrobić badania, gdyż nadmiar witaminy D w organizmie może powodować utratę apetytu, nudności i osłabienie).

 

 

 skóra jesienią

 

zdrowie jesienią

 

zdrowie jesienią

 

skóra jesienią

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *