Jesienna pielęgnacja skóry

jesienna pielęgnacja truelovewoman1 - Jesienna pielęgnacja skóry


Pierwszy dzień jesieni już dawno za nami co oznacza, że nie tylko możemy spodziewać się coraz chłodniejszych dni i mniej przyjaznej pogody, ale że czas najwyższy na wzmożoną pielęgnację naszej skóry. Ja co roku nieco zmieniam moje przyzwyczajenia z lata, by moja skóra była odpowiednio zadbana.

 

Jesień i zima to w naszym kraju czas nie tylko niskiej temperatury, ale od kilku lat w głównej mierze silnych wiatrów. Złe warunki pogodowe potrafią nam nie tylko skutecznie popsuć dobry humor, ale i negatywnie wpłynąć na naszą skórę.

 

Posiadam cerę tłustą, dlatego też mój tekst będzie dotyczył pielęgnacji tylko tego typu cery. A co robię, by moja skóra była zdrowa ?

 

 

jesienna pielęgnacja truelovewoman2 - Jesienna pielęgnacja skóry

 

 

PEELINGI

 

Choć peelingi staram się wykonywać przez cały rok, to nie ukrywam, że w sezonie jesienno – zimowym robię je zdecydowanie częściej. Głównie z bardzo prostej przyczyny – latem nie chce pozbyć się opalenizny 🙂 Nie uczęszczam na solarium i nie opalam się leżąc plackiem, mimo to nawet podczas zwykłych spacerów słońce potrafi nadać naszej skórze całkiem niezły wygląd.

 

Zazwyczaj stosuję naturalne peelingi np. z kawy czy z płatków owsianych. Tego roku planuję dodatkowo zakup peelingu z kwasami, który stosuje się znacznie częściej (w pierwszej fazie nawet codziennie!), ale i jego złuszczanie jest zdecydowanie głębsze.

 

 

 jesienna pielęgnacja truelovewoman8 - Jesienna pielęgnacja skóry

 

 

jesienna pielęgnacja truelovewoman7 - Jesienna pielęgnacja skóry

 

NAWILŻANIE

 

To tylko mit, że skóra tłusta nie potrzebuje nawilżenia. Właściwie potrzebuje jej jeszcze bardziej, bo gdy ją nadmiernie przesuszymy może zacząć produkować jeszcze więcej sebum.

Jesienią często przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach, a to poza warunkami atmosferycznymi, również może mieć wpływ na przesuszanie się naszej skóry. Warto więc zakupić odpowiedni krem.

 

 

jesienna pielęgnacja truelovewoman9 - Jesienna pielęgnacja skóry

 

 

OLEJE I TŁUSTE KREMY

 

Wieczorem po kąpieli stosuję najczęściej tłusty krem albo olej (na ten moment kokosowy i arganowy). Może i nie wyglądam zbyt kusząco (szczerze? wyglądam jak świecąca się i naoliwiona żarówa :D), ale ma to zdecydowanie pozytywny wpływ na moją skórę. Jest odpowiednio nawilżona i nie przesusza się.

 

 

jesienna pielęgnacja truelovewoman3 - Jesienna pielęgnacja skóry

 

 

WITAMINA D

 

Czyli ta witamina, którą nasz organizm wydziela podczas ekspozycji na słońce. Chyba nie muszę pisać, że
w nadchodzącym okresie możemy cierpieć na jej niedobór. Możemy ją znaleźć w takich produktach jak ryby, wątróbka, jaja. Witaminę możesz także suplementować w postaci tabletek (tutaj warto wcześniej zrobić badania, gdyż nadmiar witaminy D w organizmie może powodować utratę apetytu, nudności i osłabienie).

 

 

 jesienna pielęgnacja truelovewoman10 - Jesienna pielęgnacja skóry

 

jesienna pielęgnacja truelovewoman4 - Jesienna pielęgnacja skóry

 

jesienna pielęgnacja truelovewoman12 - Jesienna pielęgnacja skóry

 

jesienna pielęgnacja truelovewoman5 - Jesienna pielęgnacja skóry

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *