Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie …

       święta bożego narodzenia

   

 

I mamy grudzień. To niesamowite, jak czas szybko gna do przodu. Pamiętam, gdy rodzice powtarzali,
że sami nie wiedzą, gdzie i kiedy mija im tydzień. Nie rozumiałam ich … aż do teraz. Zgiełk codzienności, obowiązki, praca, czekanie na weekend … Wszystko sprawia, że wiele w naszym życiu dzieje się systematycznie i monochromatycznie. Są jednak takie dni, na które czekają prawie wszyscy. I mimo,
że i one stosunkowo szybko upływają, bo w końcu wszystko co dobre szybko się kończy, to i tak warto poczekać.

 święta bożego narodzenia

 

Nie wiem co w nich jest, ale uwielbiam Święta Bożego Narodzenia. A jeszcze bardziej okres bezpośrednio przed nimi. Przygotowywanie mieszkania, ozdabianie świątecznymi gadżetami takimi jak lampki, gwiazdy betlejemskie czy nawet zmiana poduszek na te z motywem płatków ściegu, wprawiają mnie w dobry nastrój. Nie wspomnę już o ubieraniu choinki – uwielbiam to robić! To dla mnie symbol, że nie tylko same Święta są coraz bliżej, ale i wkroczyły już do naszego domu w postaci pięknego, oświetlonego drzewka. No przyznajcie, że nie ma nic wspanialszego niż włączenie światełek choinkowych w grudniowy wieczór, gdy za oknem zimno (bądź – jak to bywa ostatnimi laty – plucha).

 

pomysł na święta bożego narodzenia

 

 

ONE MAJĄ W SOBIE TO COŚ!

 

Poza tym, co domowe i związane z wystrojem wnętrz, pozostają jeszcze kolędy. Oczywiście przepadam za tymi polskimi, ale to głównie te zza oceanu poruszają moje serce (i duszę zresztą też ?). Przyznam się nieśmiało – już od około dwóch tygodni słucham wspaniałych utworów takich jak: Jingle Bells czy Let It Snow. Wprowadzają mnie w magiczny, świąteczny nastrój a od samego słuchania robi się człowiekowi lżej na serduchu. Mój patent to słuchanie podczas sprzątania – od razu cała robota idzie płynniej i szybciej. Polecam!

 

pomysł na święta bożego narodzenia

 

Podobnie mam z filmami. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie znałaby Kevina, który właśnie w Święta pozostał sam w domu … Dla mnie Gwiazdka bez Kevina to nie Gwiazdka. Koniec. Kropka (no może jeszcze bez It’s love actually…).

 

No i są w końcu same prezenty, czyli wisienka na torcie a dla wielu (głównie dzieci) ta najlepsza część Świąt.

 

święta bożego narodzenia

Dla wielu z nas grudzień to także możliwość spędzenia czasu z najbliższymi, których na co dzień nie jesteśmy w stanie odwiedzić bądź którzy mieszkają daleko poza granicami Polski. Choć moja najbliższa rodzina mieszka stosunkowo blisko mnie, uwielbiam te błogie popołudnia, w których mogę z nimi posiedzieć, na luzie, bez stresu czy myśli, że jutro muszę zrobić to czy tamto. Ta atmosfera miłości i szczęścia wprawia mnie w nastrój błogości i jest dla mnie szalenie istotna. Wiem, że to tylko parę dni,
w porównaniu z resztą ponad 300 w kalendarzu to jedynie mała cząstka, a jednak … Święta to magiczny czas, w którym warto wybaczyć, przeprosić i schować dawne urazy.

 

ZAPRASZAM – PO RAZ PIERWSZY!

 

Te Święta są dla mnie i mojego Partnera szczególne. I nie tylko z powodów, o których pisałam powyżej. Tego roku to nie ja zostaje zaproszona, to ja zapraszam. Tak moje Drogie, doczekałam się mojej własnej Wigilii
i presja jest niesamowita! Niby nic, bo to w prawdzie jeden wieczór, jednak kolacja, która wcześniej była przygotowywana niezmiennie rok w rok przez moją Mamę, była zawsze idealna (i mega smaczna!). Poprzeczka jest postawiono wysoko, ale nie dam się ?

 

święta bożego narodzenia

 

 

PREZENT? NIE, DZIĘKUJĘ

 

Mijający rok był nie tylko dla mnie, ale i całej mojej najbliższej rodziny, rokiem wielu zmian i zawirowań. Było sporo stresu, zmartwień i łez, przeplatanych szczęśliwym momentami. Rok 2017 należał zdecydowanie do najbardziej niepewnych i zróżnicowanych w moim życiu. I choć sytuacja powoli się normuje, podjęliśmy wspólną decyzję o nie kupowaniu prezentów. Od razu zaznaczę, że nie jestem przeciwniczką prezentów świątecznych. Cała ta procedura wybierania i szukania odpowiedniego prezentu jest mi znana i uwielbiam ją. Czasami warto jednak zrobić coś inaczej, choćby dla samego doświadczenia. Ponadto w erze narastającego konsumpcjonizmu, wskazane jest od czasu do czasu odetchnąć od nieustającej chęci kupowania.

 

święta bożego narodzenia

 

Święta to doskonały czas na chwilę refleksji nad tym, co dla nas ważne, warto odpowiedzieć sobie na pytania: jak przeżyliśmy dany rok, co planujemy na nadchodzący. W te niesamowite dni doceń to, co masz, ludzi, którzy Cię otaczają, czas jaki możesz im poświęcić. Bo przecież to w życiu jest najistotniejsze – czy chciałabyś spędzić Święta w niesamowitym miejscu, w najdroższym pałacu lecz sama ? Kiedyś usłyszałam, że mając cały Świat u swoich stóp, gdy jesteś samotny, masz go pół.

 

święta bożego narodzenia

 

święta bożego narodzenia

 

święta bożego narodzenia

 

święta bożego narodzenia

 

święta bożego narodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *