Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie …

       christmas 8 truelovewoman - Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie ...

   

 

I mamy grudzień. To niesamowite, jak czas szybko gna do przodu. Pamiętam, gdy rodzice powtarzali,
że sami nie wiedzą, gdzie i kiedy mija im tydzień. Nie rozumiałam ich … aż do teraz. Zgiełk codzienności, obowiązki, praca, czekanie na weekend … Wszystko sprawia, że wiele w naszym życiu dzieje się systematycznie i monochromatycznie. Są jednak takie dni, na które czekają prawie wszyscy. I mimo,
że i one stosunkowo szybko upływają, bo w końcu wszystko co dobre szybko się kończy, to i tak warto poczekać.

 christmas 10 truelovewoman - Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie ...

 

Nie wiem co w nich jest, ale uwielbiam Święta Bożego Narodzenia. A jeszcze bardziej okres bezpośrednio przed nimi. Przygotowywanie mieszkania, ozdabianie świątecznymi gadżetami takimi jak lampki, gwiazdy betlejemskie czy nawet zmiana poduszek na te z motywem płatków ściegu, wprawiają mnie w dobry nastrój. Nie wspomnę już o ubieraniu choinki – uwielbiam to robić! To dla mnie symbol, że nie tylko same Święta są coraz bliżej, ale i wkroczyły już do naszego domu w postaci pięknego, oświetlonego drzewka. No przyznajcie, że nie ma nic wspanialszego niż włączenie światełek choinkowych w grudniowy wieczór, gdy za oknem zimno (bądź – jak to bywa ostatnimi laty – plucha).

 

christmas 6 truelovewoman - Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie ...

 

 

ONE MAJĄ W SOBIE TO COŚ!

 

Poza tym, co domowe i związane z wystrojem wnętrz, pozostają jeszcze kolędy. Oczywiście przepadam za tymi polskimi, ale to głównie te zza oceanu poruszają moje serce (i duszę zresztą też ?). Przyznam się nieśmiało – już od około dwóch tygodni słucham wspaniałych utworów takich jak: Jingle Bells czy Let It Snow. Wprowadzają mnie w magiczny, świąteczny nastrój a od samego słuchania robi się człowiekowi lżej na serduchu. Mój patent to słuchanie podczas sprzątania – od razu cała robota idzie płynniej i szybciej. Polecam!

 

christmas 3 truelovewoman - Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie ...

 

Podobnie mam z filmami. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie znałaby Kevina, który właśnie w Święta pozostał sam w domu … Dla mnie Gwiazdka bez Kevina to nie Gwiazdka. Koniec. Kropka (no może jeszcze bez It’s love actually…).

 

No i są w końcu same prezenty, czyli wisienka na torcie a dla wielu (głównie dzieci) ta najlepsza część Świąt.

 

christmas 7 truelovewoman - Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie ...

Dla wielu z nas grudzień to także możliwość spędzenia czasu z najbliższymi, których na co dzień nie jesteśmy w stanie odwiedzić bądź którzy mieszkają daleko poza granicami Polski. Choć moja najbliższa rodzina mieszka stosunkowo blisko mnie, uwielbiam te błogie popołudnia, w których mogę z nimi posiedzieć, na luzie, bez stresu czy myśli, że jutro muszę zrobić to czy tamto. Ta atmosfera miłości i szczęścia wprawia mnie w nastrój błogości i jest dla mnie szalenie istotna. Wiem, że to tylko parę dni,
w porównaniu z resztą ponad 300 w kalendarzu to jedynie mała cząstka, a jednak … Święta to magiczny czas, w którym warto wybaczyć, przeprosić i schować dawne urazy.

 

ZAPRASZAM – PO RAZ PIERWSZY!

 

Te Święta są dla mnie i mojego Partnera szczególne. I nie tylko z powodów, o których pisałam powyżej. Tego roku to nie ja zostaje zaproszona, to ja zapraszam. Tak moje Drogie, doczekałam się mojej własnej Wigilii
i presja jest niesamowita! Niby nic, bo to w prawdzie jeden wieczór, jednak kolacja, która wcześniej była przygotowywana niezmiennie rok w rok przez moją Mamę, była zawsze idealna (i mega smaczna!). Poprzeczka jest postawiono wysoko, ale nie dam się ?

 

christmas 4 truelovewoman - Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie ...

 

 

PREZENT? NIE, DZIĘKUJĘ

 

Mijający rok był nie tylko dla mnie, ale i całej mojej najbliższej rodziny, rokiem wielu zmian i zawirowań. Było sporo stresu, zmartwień i łez, przeplatanych szczęśliwym momentami. Rok 2017 należał zdecydowanie do najbardziej niepewnych i zróżnicowanych w moim życiu. I choć sytuacja powoli się normuje, podjęliśmy wspólną decyzję o nie kupowaniu prezentów. Od razu zaznaczę, że nie jestem przeciwniczką prezentów świątecznych. Cała ta procedura wybierania i szukania odpowiedniego prezentu jest mi znana i uwielbiam ją. Czasami warto jednak zrobić coś inaczej, choćby dla samego doświadczenia. Ponadto w erze narastającego konsumpcjonizmu, wskazane jest od czasu do czasu odetchnąć od nieustającej chęci kupowania.

 

christmas 12 truelovewoman - Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie ...

 

Święta to doskonały czas na chwilę refleksji nad tym, co dla nas ważne, warto odpowiedzieć sobie na pytania: jak przeżyliśmy dany rok, co planujemy na nadchodzący. W te niesamowite dni doceń to, co masz, ludzi, którzy Cię otaczają, czas jaki możesz im poświęcić. Bo przecież to w życiu jest najistotniejsze – czy chciałabyś spędzić Święta w niesamowitym miejscu, w najdroższym pałacu lecz sama ? Kiedyś usłyszałam, że mając cały Świat u swoich stóp, gdy jesteś samotny, masz go pół.

 

christmas 1 truelovewoman - Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie ...

 

christmas 5 truelovewoman - Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie ...

 

christmas 2 truelovewoman - Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie ...

 

christmas 11 truelovewoman - Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie ...

 

christmas 9 truelovewoman - Święta Bożego Narodzenia inne niż wszystkie ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *