Masaż i pielęgnacja za pomocą szczoteczki do twarzy

szczoteczka do twarzy

 

Nie tak dawno opublikowałam dla Was artykuł na temat szczotkowania ciała na sucho. Pamiętam dokładnie, bo jedna z moich koleżanek pierwszy raz usłyszała o tym terminie i była naprawdę ogromnie zaskoczona, że taki sposób pielęgnacji w ogóle istnieje!

 

Oj tak moje drogie, taka forma masażu a jednocześnie ujędrniania naszej skóry jest i możemy ją stosować
w zaciszu naszej domowej łazienki.  Dziś rozwinę dla Was ten temat. Jako, że jestem szczęśliwą posiadaczką kolejnej szczoteczki, tym razem jest to szczoteczka do twarzy, przedstawię Wam pokrótce, co dobrego dają nam tego typu zabiegi, dla kogo są przeznaczone i dlaczego warto je wykonywać.

 

Co daje szczotkowanie twarzy ?

 

Szczotkowanie twarzy to zabieg, który ma na celu nie tylko ujędrnić naszą skórę twarzy, ale i ją oczyścić. Doskonale sprawdza się w przypadku cery tłustej lub mieszanej. Zabieg wykonywany regularnie daje naszej twarzy promienny i świeży wygląd oraz – uwaga!- może również niwelować (a przynajmniej opóźniać) powstawanie zmarszczek.

 

oczyszczanie twarzy

 

 

Jak poprawnie szczotkować twarz ?

 

W przypadku ciała stosuje się zasadę szczotkowania w kierunku serca. Przy twarzy jest nieco inaczej – kierujemy się od środka do zewnątrz. Ja stosuję metodę szczotkowania każdej partii twarzy osobno. Zaczynam od nosa i policzek, przechodzę do czoła, a następnie masuję cały owal twarzy. Poniżej przesyłam Wam link do filmu, który doskonale prezentuje tę metodę.

 

Kliknij tu, by otworzyć film z tutorialem.

 

 

szczoteczka do twarzy

 

Przeciwwskazania do używania szczoteczki do twarzy

 

Główne przeciwwskazania do wykonania tego typu zabiegu to przede wszystkim choroby skórne. Jeśli masz problem
z trądzikiem ten zabieg może Ci zaszkodzić, gdyż przeniesie siedlisko bakterii na całą twarz (a tego byś na pewno nie chciała!). Także te z Was, które są posiadaczkami cery suchej czy naczynkowej powinny uważać. Wszelkie inne dolegliwości jak łojotokowe zapalenie skóry, alergie, uszkodzenia czy urazy także nie są zalecane przy szczotkowaniu.

Pamiętaj także, że każda z nas jest inna, posiada różny typ cery, inaczej się odżywia, ma inne dolegliwości czy choroby. Jeśli po wykonaniu zabiegu z Twoją twarzą dzieje się coś niedobrego: jest zaczerwieniona czy podrażniona – natychmiast zaprzestań dalszej kuracji. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem specjalistą.

 

 

masaż twarzy

 

pielęgnacja twarzy

 

Jakie są efekty ?

 

Stosowanie szczoteczki do twarzy sprawi, że przede wszystkim skóra nabierze zdrowego i świeżego wyglądu. Cera stanie się bardziej jędrna i sprężysta. Czy zabieg usunie powstałe zmarszczki ? Osobiście nie stosuję szczotki tak długo, by móc powiedzieć, że moje zmarszczki zmalały. Czasami jednak to nie same zmarszczki są synonimem starości, ale całokształt naszej osoby. Liczy się to, czy jesteś zadbana, schludna a co najważniejsze – szczęśliwa! W końcu nie ma piękniejszej kobiety niż ta z promiennym i szczerym uśmiechem na twarzy ?

 

szczoteczka do mycia twarzy

 

szczotkowanie twarzy

 

szczotka do czyszczenia twarzy

 

szczotkowanie twarzy

 

 

 

 

6 thoughts on “Masaż i pielęgnacja za pomocą szczoteczki do twarzy