Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

wystroj wnetrza 3 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

            

 

Jeśli jesteś choć trochę podobna do mnie w kwestii wystroju wnętrza, to zdecydowanie stawiasz na ładne i estetyczne mieszkanie. Wychodzę z założenia, że nie musi być drogo, by było pięknie. Większość dodatków w moim domu zrobiłam metodą DIY, tu coś pomalowałam, tam coś wyszperałam i dałam temu nowe życie. Sposobów na tani wystrój wnętrz jest naprawdę sporo. Dziś przedstawiam Wam moje pomysły.

 

 

Stare nie znaczy brzydkie

 

Nie wiem, czy masz tak jak ja, jednak gdy szperam po Internecie, najdroższe rzeczy zawsze najbardziej mi się podobają! Po chwili odzywa się mój zdrowy rozsądek i już wiem, że zdecydowanie nie wydam mnóstwa pieniędzy na doniczkę czy inny bibelot. W Twoim domu, domu Twoich rodziców czy dziadków jest na pewno sporo starych przedmiotów. Często ich nie doceniamy.

Tak było z kryształową karafką mojej Mamy. Kiedyś symbol luksusu, potem kiczu, który teraz wraca do łask. U rodziców stała prawie niewidzialna w gablocie w pokoju. A u mnie prezentuje się znacznie okazalej ?

 

wystroj wnetrza 13 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

Dałam za nią całe zero złotych, a wystrój tego kącika w domu znacznie się zmienił. Co więcej wszyscy są zadowoleni – ja, że mam nową ozdobę, mama, że się jej w końcu pozbyła.

 

 wystroj wnetrza 15 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

Poniżej stary aparat, jaki otrzymałam od Teścia. Idealnie pasuje na półkę pod telewizor i dodaje uroku mojemu salonowi 🙂

 

wystroj wnetrza 4 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

wystroj wnetrza 5 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

DIY – Zrób to sam

 

W Internecie znajdziesz mnóstwo tutoriali, zdjęć i stron poświęconych temu tematowi. Nie bój się tego. Kupienie farby i pędzla to mały wydatek.

Ja swoje dwie komody odnawiałam powoli, każdego dnia wieczorem po pracy (kliknij i zobacz efekty mojej pracy podczas odnawiania jednej z nich). Dla mnie to niezwykle relaksujące zajęcie. A dodatkowo mam świadomość, że nikt inny nie ma takiego mebla jak ja.

 

 

wystroj wnetrza 1 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

Użyj wyobraźni! Gdy wprowadzałam się do mojego obecnego mieszkania, wydatków było sporo, więc
i budżet nie pozwalał mi na kupienie mnóstwa drogich dodatków. Zaopatrzyłam się w złotą farbę
i pomalowałam kilka rzeczy.

Tutaj mój pierwotnie przezroczysty, bardzo stary wazon, któremu dałam drugie życie.

 

wystroj wnetrza 2 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

Poniższą skrzynię natomiast dostałam za darmo. Najpierw służyła mi jako stolik nocny, a od niedalekiej przyszłości będzie skrzynią na zabawki dla dzieci. Kupiłam tylko cztery kółka, było łatwiej ją przenosić. Prosty i tani sposób na zmianę wnętrza.

 

 wystroj wnetrza 16 1 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

 

wystroj wnetrza 12 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

Natura z pomocą

 

Bardzo lubię sezonowe dodatki, które głównie umieszczam na stole w dużym pokoju. Jesienią idź do lasu, zbierz szyszki, żołędzie i kasztany, i zrób przepiękny, naturalny kosz ozdobny. Zimą możesz osuszyć cytrynę czy pomarańczę, dodać parę lasek wanilii czy anyżu. A latem? No oczywiście się polne kwiaty!

 

wystroj wnetrza 8 1024x705 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

Moja tegoroczna ozdoba jesienna na stół. Stara doniczka, stary materiał, szyszki z lasu, które pomalowałam złotą farbą (tą samą, której użyłam do wazonu).

 

wystroj wnetrza 9 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

wystroj wnetrza 10 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

Wykorzystaj to, co masz w domu

 

Na pewno w piwnicy masz sporo starych bibelotów. Doniczki, słoiki, ozdoby świąteczne. Ja zdecydowanie jestem zwolenniczką łączenia starego z nowym. Weź starą donicę, obowiąż wstążką a zobaczysz, że nabierze nowego życia.

 

 wystroj wnetrza 6 820x1024 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

Nie tak dawno suszyłam grzyby oraz miętę i zabrakło mi pojemników. Kupiłam czerwoną wstążkę, którą owinęłam najzwyklejszy słoik. Na półkach kuchennych słoiki prezentują się idealnie!

 

wystroj wnetrza 7 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

Kupuj używane

 

Nie bój się kupować na takich portalach jak olx, allegro czy sprzedajemy. Mi również zdarzyło się tam zakupić niejedną rzecz. Jeśli masz obawy przez nabyciem czegoś droższego, wybierz przesyłkę pobraniową.

 

Także w wszelkiego rodzaju sklepach z antykami i używanymi meblami znajdziesz sporo bardzo ładnych
i zadbanych mebli i dodatków. Przejdź się także do pobliskiego lumpeksu. Może uda Ci się wyłowić piękny obrus czy niebanalne zasłony.

 

wystroj wnetrza 14 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

wystroj wnetrza 11 - Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

 

 

 

4 komentarze na temat “Tanie i proste sposoby na zmianę wystroju wnętrza

  • Bardzo mi się podoba idea dawania starym rzeczom nowego życia. Ja niestety tylko podziwiam z daleka, bo nie mam specjalnych zdolności ani czasu, by się tym zająć. Poza tym mieszkanie jest tak zagracone zabawkami, że marzy mi się czasem minimalistyczna prostota – zero bibelotów i dodatków 🙂

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *