Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

true love woman pielegnacja twarzy 5 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

Która z nas nie chce mieć przepięknej i nieskazitelnej cery? Bez wyprysków, zaczerwień czy zaskórników. Czy widząc na ulicy kobietę z piękną, naturalną skórą nie raz zastanawiałaś się, co ona takiego robi, że tak wygląda ?! Mi się zdarzyło. I choć moja cera na pewno idealna nie jest, to z całą pewnością wygląda lepiej, niż jeszcze kilka lat temu. A wszystko miało swój początek
w codziennej pielęgnacji twarzy, rutynie i zdrowych nawykach.

 

Na sam początek wspomnę, iż moja cera jest tłusta. Mam spore skłonności do wyprysków (szczególnie
w okresie przedmiesiączkowym) a także i zaskórników. Z tymi ostatnimi wciąż walczę i na pewno się nie poddam, natomiast nadmierne przetłuszczanie się i codzienne wypryski mam już za sobą.

 

Zanim opiszę Ci moją drogę do piękniejszej cery i pielęgnacji twarzy, chcę byś wiedziała, że żadna z nas nigdy nie będzie posiadaczką cery idealnej. Tak, niestety to prawda. A czemu?  Bo jesteśmy tylko ludźmi,
w naszych organizmach, a szczególnie w organizmach kobiecych, zachodzi szereg przemian i procesów (chociażby zmiany hormonalne), które wpływają na to, jak się czujemy i jak wyglądamy. Czasami nie wystarczy odpowiednia pielęgnacja twarzy czy dieta. Długotrwały stres czy choroba zbierają swoje żniwa.

 

A i jeszcze jedno! Niezależnie od tego, jaki rodzaj cery masz – tłustą, suchą czy wrażliwą zawsze będzie coś do poprawienia. Tak to już z nami kobietami jest, że chcemy być coraz to piękniejsze. Nie myśl, że posiadaczka cery tłustej ma łatwiej od tej, ze skórą wrażliwą. Każda ma swoje plusy i wady.

 

Jak więc dbam o siebie i pielęgnuję twarz?

 

true love woman pielegnacja twarzy 2 953x1024 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

Mniej znaczy więcej

 

Po pierwsze zaczęłam stosować mniej kosmetyków. Nie oznacza to, iż na oślep wyrzucałam wybiórczo wybrane kremy. Do mojej pielęgnacji twarzy podeszłam w sposób świadomy. Przestałam na oślep kupować wszystkie kosmetyki, które według producenta miały matować, nawilżać i jeszcze odmładzać. Zaczęłam czytać, szukać porad i postawiłam na jeden porządny kosmetyk zamiast trzech totalnie niedziałających.

Tak było z moim pudrem do twarzy. Od dłuższego czasu stosuję puder ryżowy i to był strzał w dziesiątkę. Link do artykułu na ten temat znajdziesz tutaj.

 

true love woman pielegnacja twarzy 1 753x1024 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

W zgodzie z naturą

 

Jeśli śledzisz mojego bloga na bieżąco to z pewnością wiesz, że jeśli mam możliwość, wybieram to, co naturalne. Im więcej sztucznych składników w kremie czy toniku, tym bardziej nasza skóra i organizm są narażone na działania niepożądane.

Jednym z takich naturalnych odkryć był olej kokosowy (link do artykułu na jego temat znajdziesz tutaj).

Od jakiegoś czasu stał się on bardzo popularny, jednak jeszcze kilka lat temu mało kto o nim słyszał. Wyobraź sobie zdziwienie osób, gdy mówiłam, że smaruję ciało olejem!

 

true love woman pielegnacja twarzy 9 1024x751 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

Ucz się na doświadczeniu innych kobiet

 

Internet to dziś prawdziwa skarbnica wiedzy. Oczywiście, że nie warto na oślep słuchać każdej odnalezionej rady, jednak zdecydowanie warto szukać. Gdy na początku szukałam konkretnych informacji o pielęgnacji twarzy, znajdowałam tyle stron, że sama nie wiedziałam, komu wierzyć! Nie zniechęcaj się jednak, po jakimś czasie zauważysz, która z YouTuberek czy blogerek chce Ci naprawdę pomóc, a która po prostu zarobić na promocji danego produktu.

Udaj się także do gabinetu kosmetologicznego, gdzie w profesjonalny sposób zbadają Twoją skórę.

 

true love woman pielegnacja twarzy 8 1024x743 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

Drogie nie znaczy lepsze

 

A telewizja nie zawsze mówi prawdę. Wiele z światowych marek, których reklamy krzyczą do nas
z billboardów, gazet czy spotów telewizyjnych wydają krocie na promocję. Wynajęcie modelki czy aktorki sporo kosztuje, a to zaś przekłada się na końcową cenę produktu. Stąd też nie zawsze jest tak, że wyższa cena idzie w parze z jakością.

Jest wiele niekomercyjnych marek i sklepów, oferujących naprawdę dobre jakościowo kosmetyki. Wystarczy trochę poszperać 🙂

 

true love woman pielegnacja twarzy 7 745x1024 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

 

Masaż i ćwiczenia mięśni twarzy

 

Bardzo często wybierając zestaw ćwiczeń zwracamy uwagę na to, jaką część ciała chcemy bardziej usportowić. A to pupa, brzuch czy nogi. A co z twarzą?! Narzekamy na zmarszczki, a przecież nasza twarz to także mięśnie, o które warto zadbać. Jeśli mi nie wierzysz sprawdzić profil Fumiko Takatsu, która odkryła właśnie metodę ćwiczeń mięśni twarzy. Link do jej ćwiczeń znajdziesz tutaj.

Poza tym warto także zapoznać się z metodą ćwiczeń jogi twarzy a także masażami. Te ostatnie możesz wykonywać codziennie podczas nakładania kremu bądź oleju na noc.

 

 

true love woman pielegnacja twarzy 16 220x300 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

true love woman pielegnacja twarzy 12 1024x749 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

Dieta

 

Pewnie nie spodziewałaś się tego punktu przy artykule o pielęgnacji twarzy. A jednak. Dieta to podstawa. To, co w środku naszego organizmu, przekłada się na to, co widać na zewnątrz. Zdrowe nawyki żywieniowe, nieprzetworzona żywność, duża ilość pitej wody to podstawa w pielęgnowaniu naszej cery (i całego ciała!).

 

true love woman pielegnacja twarzy 4 1024x749 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

Zrób badania

 

W przypadku kobiet spore znaczenie mają hormony. Ich zaburzone funkcjonowanie może sprawić, że masz problemy z cerą, włosami, paznokciami a nawet nastrojem i ogólnym stanem zdrowia. Poproś ginekologa o skierowanie na rutynowe badania poziomu hormonów we krwi (takich jak testosteron czy estrogen).

Bardo dobrym wyjściem są także badania na alergie pokarmowe i badania genetyczne. Wiele z nas może być uczulonych na produkt, który spożywamy codziennie. Stąd mogą wynikać nasze problemy. Niestety badania te są dosyć drogie, dlatego ja sama póki co się na nie nie zdecydowałam. Jeśli jednak masz wątpliwości co do spożywanych przez Ciebie pokarmów i nie dysponujesz dużą ilością gotówki, spróbuj je wyeliminować na jakiś czas i obserwuj swoje ciało.

 

true love woman pielegnacja twarzy 10 1024x764 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

Życie to nie photoshop

 

I na koniec mam do Ciebie ogromną prośbę – nie porównuj się do modelek z reklam czy wybiegów. W prawdziwym życiu nie ma photoshopa, nie zawsze jesteśmy uśmiechnięci a nasza cera bywa w gorszym stanie. Nawet największe gwiazdy miewają problemy ze skórą, ale nierzadko o tym nie mówią, a ich makijaż to po prostu kamufluje.

 

Przede wszystkim ciesz się z tego, co masz. Doceniaj to. Miej chęci rozwoju i „polepszania siebie”, jednak pamiętaj też o tu i teraz. Choć Cię nie znam to jestem pewna, że jesteś piękną kobietą – z pryszczem na czole czy bez 🙂

 

true love woman pielegnacja twarzy 15 236x300 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

true love woman pielegnacja twarzy 13 1024x759 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

 

true love woman pielegnacja twarzy 14 218x300 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

true love woman pielegnacja twarzy 6 1024x727 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

true love woman pielegnacja twarzy 3 1024x755 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

 

true love woman pielegnacja twarzy 11 1024x750 - Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?

8 thoughts on “Jak zmieniło się moje podejście do pielęgnacji twarzy ?