Lumpeksy – moja miłość!

lumpeks 1 - Lumpeksy - moja miłość!

 

Ten artykuł czekał długo na swoją kolej. Nie dlatego, że nie miałam czasu go napisać, lecz zwyczajnie było mi trochę wstyd. Bo przecież kupować używane ciuchy? No jak to tak? Ano tak to! Wszyscy to robią, ale nie każdy się do tego przyznaje. A do lumpeksów lubię chodzić od dawna. I powiem więcej – to właśnie tam kupiłam swoje najlepsze ciuchy!

 

Pamiętam jeszcze czasy, gdy lumpeksów było mało a chodzenie do nich było czymś bardzo wstydliwym. Gdy byłam mała i miałam ok 8-10 lat, na osiedlu był jeden Second hand. Pamiętam, że kiedyś wybrałam się do niego z Mamą. Gdy spotkałyśmy sąsiadkę, udawała, że nas nie widzi.

 

Dziś Second handy, lumpeksy, lumpy, sklepy z używaną odzieżą – jak kto woli, są wszędzie, także
w centrach dużych miast. Można kupić ciuchy na wagę, na wycenę, ubrania marek sieciowych a nawet tych z wyższej półki. Wszystko zależy oczywiście od ceny.

 

Ja ubrania z lumpeksów lubię nie tylko ze względu na cenę, choć nie ukrywam, że ma ona ogromne znaczenie. Powodów jest kilka a przedstawiłam je Wam poniżej. Kto wie, może Was przekonam ?

 

 

Dobra jakość

 

Sporo ubrań w mojej szafie, które mam najdłużej i są nie do zdarcia, to właśnie ubrania ze sklepów
z odzieżą używaną. Naprawdę! To zaskakujące, ale przykładowo zwykły T-shirt zakupiony w sieciówce nie dość, że nie jest dobry jakościowo, materiał jest tak cienki, że widać przez niego cały biustonosz, to dodatkowo po kilku praniach jest okulkowany i o dwa rozmiary za mały. Nie wiem, może bluzki w cenie 200 zł za sztukę są inne. Nie stać mnie na takie wydatki a te w cenie 40-50 zł nie zawsze mają dobry
i wytrzymały materiał.

 

Te, które zakupiłam w lumpeksie mam już kilka lat i są jak nowe! Nie wiem jak to możliwe, może na rynek innych krajów europejskich sieciówki wypuszczają towary lepsze jakościowo? Generalnie jeśli jakość jest dla Ciebie ważna, nie obawiaj się i bądź lumpeksiarą jak ja 😀

 

 

lumpeks 3 232x300 - Lumpeksy - moja miłość!

 

 

Unikatowe ubrania

 

Lumpeksy zawsze lubiłam. Nie tylko dlatego, że jest w nich tanio. Po prostu zawsze znajduję tam ubrania, których nie ma w sieciowych sklepach. Lubię nosić to, czego nie znajdę u nikogo innego. Lumpeksy to prawdziwa skarbnica ubrań w przeróżnych stylach także tych ekscentrycznych i ekstrawaganckich. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, nawet zwolennicy drogich marek.

 

 

lumpeks 5 225x300 - Lumpeksy - moja miłość!

 

 

Moda use less

 

Nie jestem zakręconą ekolożką, która nie kupuje nic w plastiku albo nie ma w domu ani jednej torby foliowej. Żyję jednak świadomie i dbam o to, by nasz świat nie był tylko jednym wielkim śmietnikiem. Dla tych z Was, które aspekty te mają na uwadze, lumpeks jest jak znalazł.

Bo przecież dlaczego coś, co było noszone raz czy dwa, musi wylądować w koszu ? Ja sama często oddaję ciuchy koleżankom czy siostrze, bo mi się znudziły, rozmiar jest za mały albo był to nietrafiony zakup. Nie produkujmy na umór wielkich stosów ubrań, używajmy to, co wyprodukowaliśmy do tej pory. Poza tym bardzo często w tego typu sklepach możemy znaleźć ubrania jeszcze z metkami bądź tzw. outletowe, czyli
z jakąś wadą (np. wyciągnięta nitka albo mała niewidoczna dziurka).

 

Czy wiesz, że do produkcji zwykłej bluzki zużywa się aż 2 700 litrów wody!

 

Nie muszę dodawać, że nasze środowisko jest coraz bardziej zdegradowane oraz że zasoby wody pitnej na ziemi kurczą się w zastraszającym tempie. I po co? W imię czego? Kolejnej bluzki?

Smutno mi, gdy myślę o naszej planecie, która jest tak doszczętnie niszczona w imię naszej próżności 🙁

 

 

Tanio

 

To chyba jeden z głównych motywatorów kupowania w lumpeksach. Jest tam naprawdę tanio i za niewielkie pieniądze jesteśmy w stanie ubrać się ładnie, modnie i stylowo. Jeśli potrzebujesz sukienki na „jedno wyjście” albo przebrania na Halloween, nie warto przepłacać.

W dzisiejszych czasach, by dobrze wyglądać, nie musimy wydawać masy pieniędzy. Lumpeks to skarbnica wielu wspaniałych i przepięknych ubrań, które tylko czekają na to, aż je założysz 🙂

 

 

lumpeks 4 225x300 - Lumpeksy - moja miłość!

 

 

Kiedyś wstyd, dzisiaj trend. Kiedyś stare sklepy na peryferiach miast, dziś normalne sklep. W moim mieście jest kilka second handów, które są normalną siecią sklepów. Mają swoją stronę internetową, newsletter czy powiadomienia smsowe o promocjach czy obniżkach. Jeśli nadal masz obiekcje, przejdź się do pobliskiego lumpeksu, daję sobie głowę uciąć, że zmienisz zdanie i wsiąkniesz tak jak ja!

A jeśli i ten powód jest dla Ciebie niewystarczający, pomyśl o naszym środowisku. Kiedyś może nadejść moment, w którym już nie znajdziemy kolejnego litra wody na nową bluzkę.

 

 

lumpeks 2 190x300 - Lumpeksy - moja miłość!

 

lumpeks 6 214x300 - Lumpeksy - moja miłość!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *