Masaż twarzy z Gua Sha – remedium na zmarszczki i utratę jędrności skóry

gua sha truelovewoman masaz twarzy 2 1024x768 - Masaż twarzy z Gua Sha - remedium na zmarszczki i utratę jędrności skóry

 
Metod na zadbaną skórę jest w dzisiejszych czasach jest naprawdę mnóstwo. Począwszy od kremów, maseczeki i serum aż po zabiegi medycyny estetycznej czy nawet operacje plastyczne. Jeśli należysz do grona kobiet, które zdecydowanie wybierają mniej inwazyjne metody pielęgnacji cery to Gua Sha jest dla Ciebie!
 

Lubię dbać o siebie, o swoją skórę i cerę. Choć nie jestem zwolenniczką posiadania wielu kosmetyków i zbyt daleko idącej ingerencji w nasze naturalne piękno, co jakiś czas wpadam na nowe odkrycie. Tym razem było to Gua Sha.

 

Gua Sha – co to takiego ?
 
 
 
Gua Sha to jadeitowy kawałek kamienia, który służy do wykonywania masażu twarzy.
 
W medycynie i kosmetyce chińskiej ma on swoje zastosowanie od bardzo dawna. Jego nazwa oznacza dokładnie skrobanie (Gua) i wysypkę (Sha).
 
 
Gua Sha może mieć różny kształt oraz wielkość. W zależności od masażu jaki chcemy wykonać czy po prostu naszych prywatnych preferencji, dobieramy odpowiedni kształt.
 
 
Co daje masaż Gua Sha ?
 
 
Przede wszystkim poprawia ukrwienie naszej twarzy (a dokładnie naczyń limfatycznych, znajdujących się pod skórą).
 
 
 
Już po kilku sekundach pocierania na pewno zauważysz zaczerwienie na skórze. To dobra oznaka. Nasza twarz jest lepiej ukrwiona, co poprawia jej jędrność i spłyca zmarszczki. Pamiętaj jednak, że tylko długotrwałe i regularne wykonywanie masażu daje upragniony efekt. Najlepiej masuj twarz codziennie bądź min 3 razy w tygodniu (np. co rugi dzień).
 
 
 
Jak wykonać masaż ?
 
 
Masaż Gua Sha twarzy rozpoczynamy od szyi i idziemy w górę twarzy aż do czoła. Tutaj mała dygresja – w Internecie można znaleźć dwie wersje masażu – od szyi do czoła i odwrotnie – od czoła w dól. Jaka jest poprawna ? Przyznam, że nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi, dlatego też postanowiłam rozpocząć moją przygodę z Gua Sha od pierwszej metody i póki co się jej trzymam.
 
Zanim rozpoczniesz masaż oczyść dokładnie twarz z makijażu i zanieczyszczeń a następnie nałóż olejek, by tarcie nie było zbyt mocne.
 
Każdy z ruchów powtarzaj 10 razy.
 
 

gua sha truelovewoman masaz twarzy 1 - Masaż twarzy z Gua Sha - remedium na zmarszczki i utratę jędrności skóry

 
Oto etapy masażu:
 
1.  Rozpoczynamy od szyi. Ruchamy od dołu do góry masuj szyję najpierw z prawej strony, później na środku a na koniec z lewej strony.
 
2. Teraz linia żuchwy – masuj od środka do zewnątrz.
 
3. Policzki – linia od ust do boku twarzy oraz od nosa do boku twarzy. Również 10 razy każdy ruch z prawej i lewej strony twarzy.
 
4. Usta – wykonuję ruch wokół ust 5 razy w prawą i 5 razy w lewą stronę.
 
5. Nos – ruchy w dół, 5 razy z prawej, 5 z lewej i środek nosa.
 
6. Oczy – zamknij powieki i wykonaj ruch od kącika oka do zewnątrz. 10 razy na każde oko.
 
7. Lwia zmarszczka, czyli miejsce między oczami – pocieram od dołu do góry 10 razy.
 
8. Czoło a dokładnie miejsce nad brwiami – masujemy od środka do boku twarzy.
 
 
Choć nie znalazłam tego w tutorialach ja dodatkowo masuję obszar pod oczami (od środka do zewnątrz) oraz bruzdę nosowo wargową.
 
Czy to działa?
 
Mój masaż wykonuje już od około 3 miesięcy prawie każdego dnia. Zdecydowanie zauważyłam ujędrnienie twarzy a lwia zmarszczka się pomniejszyła.
 
Masaż Gua Sha porównałabym do jogi twarzy, masażu wałkiem jadeitowym czy szczoteczką do masażu twarzy. Każde z tych urządzeń ma pełnić podobną funkcję – poprawić ukrwienie, spłycić zmarszczki i nadać skórze zdrowy jędrny wygląd. Warto więc używać tego przyrządu, który działa dobrze na naszą skórę i który nam odpowiada.
 
 
Poniżej przesyłam Wam kilka linków z tutorialami do masażu Gua Sha:
 
 
Tutorial 1 ← kliknij
 
Tutorial 2 ← kliknij
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *